Amire fókuszálsz, az a valóságod – sajátítsd el játszva az 5 leghatékonyabb boldogságstratégiát!
A Pozitivity Fókusz sokkal több, mint egy társasjáték. Egyrészt azért, mert a doboz 5 különböző táblajátékot rejt, másrészt pedig azért, mert a használatával pozitív valóságot teremthetsz magadnak.
A Pozitivity Fókusz használata a pozitív pszichológiának arra az alapfelvetésére épül, amely szerint a boldogságra való képesség tanulható és fejleszthető, méghozzá életkortól függetlenül. Az 5 táblajáték az életben alkalmazható 5 legeredményesebb boldogságstratégiáról szól, mely a folyamatos növekedést és a személyiségünk pozitív fejlődését segíti gyerekeknél és felnőtteknél egyaránt.
A játékok fő célja:
- erősíteni a játékosok pozitív önértékelését
- előidézni a folyamatos személyiségfejlődést
- segíteni a személyes erősségek felismerését
- támogatni az életcélok kitűzését és megvalósítását
- hozzájárulni az átélt pozitív érzelmek gyakoriságának növeléséhez
Nelly –
Úgy tűnik, ismét egy izgalmas, játékos, ugyanakkor fejlesztő eszközre leltünk. Fejlesztői munkám szerves részévé vált. A játék mindenkit izgatottá, tevékennyé tett, inspirálta még azokat is, akik ritkán szólalnak meg vagy nem szeretnek szerepelni, mert aktív bevonásra indít.
Ági –
A barátaimmal olyan önfejlesztő játékot szerettünk volna játszani, amivel kölcsönösen segíthetjük és támogathatjuk egymást. Nagyon érdekes élmény volt, amikor először játszottunk az Erősségtérképpel, majd a Csodálatos vaggyal. Sokunknak komoly gondjai voltak azzal, hogy bármilyen pozitív dolgot mondjanak magukról, pláne, hogy azt részletesen is kifejtsék. Mindenkinek volt olyan terület, ami nehéznek bizonyult és nagyon meg kellett küzdenünk vele, hogy mondani tudjunk valamit. Egész este játszottunk vele és reggelre többünkben is áttörés következett be. Olyan dolgokról kezdtünk el beszélni, amiről addig is beszéltünk, de valamiért nem ment át a többieknek, hogy miért mondjuk, vagy nem hitte el, hogy komolyan mondjuk, pláne, ha pozitív dologról volt szó, de akkor reggel igen.
A játék alatt mindenki kicsit küzdött a saját démonjaival, de utána mindenki jobban érezte magát és felszabadultakká váltunk. Elhatároztuk a barátnőimmel, hogy rendszeresen fogunk vele játszani, mert mindannyiunknak és a barátságunknak is jót tett.
Névtelen –
Fontosnak tartom, hogy a gyerekek már óvodás korukban is megfogalmazzák az érzéseiket. Mindenkinek nagyon tetszett, főleg a Hála spirál, újra fogunk vele játszani!
Karolina –
A lányom depressziós, miatta vettem meg. A játéknak nagy sikere volt, a legjobban a megtett vallomások és mondások tetszettek.